Skip to content

35 Schooner AveBarnegat, NJ 08005

Built 1974
Other Exempt

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 25, 2024

Property Information

Block114.21
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description2SF1G/1498
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,368
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,800
44%
Improvement Value:$88,200
56%
Total Assessment$157,000

Built

Year Built: 1974