Skip to content

67 Windward DrBarnegat, NJ 08005

Built 1978

Last Sale Price
$33,244
Last Sale Date
Jun 15, 1977

Property Information

Block114.49
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description2SF1AG/153
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage1,576
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,500
42%
Improvement Value:$94,600
58%
Total Assessment$163,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,855+2.3%
2024$4,748+3.8%
2023$4,573+0.5%
2022$4,552+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978

Property Sale

Sale
$33,244
DeedBook 3655, Page 174