Skip to content

Open Space 103 SeuratBarnegat, NJ 08005

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2011

Property Information

Block114.69
Lot15.06
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page93

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningML2+
Sq Footage---
Acreage5.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$100

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$466+3.8%
2023$449+0.5%
2022$447+1.5%
2021$440+0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$30,000

From:

To:

DeedBook 18029, Page 34Recorded8/28/2020