Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Clubhouse 100 SandpiperBarnegat, NJ 08005
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 1999
Property Information
Block115.09
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page58
Building Details
Building Class---
DescriptionCLUBHOUSE
Dwellings1
ZoningRC75
Sq Footage4,072
Acreage9.79
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2003 | $7 | -97.9% |
| 2002 | $316 | +0.4% |
| 2001 | $315 | +21.6% |
| 2000 | $259 | — |
Property History
No events match the selected filters.