Skip to content

499 Barnegat Blvd NBarnegat, NJ 08005

Built 1986

Last Sale Date
Sep 22, 1982

Property Information

Block116.01
Lot2.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class10
Description1SCB/2040
Dwellings1
ZoningTCCN
Sq Footage2,040
Acreage1.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,000
49%
Improvement Value:$165,800
51%
Total Assessment$322,800

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4083, Page 562