Skip to content

4 Dori LaBarnegat, NJ 08005

Built 2000

Last Sale Price
$248,442
Last Sale Date
Dec 12, 2000

Property Information

Block161.06
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description2SF/2AG/30
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage2,749
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,500
33%
Improvement Value:$230,500
67%
Total Assessment$342,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,181+2.3%
2024$9,956+3.8%
2023$9,590+0.5%
2022$9,545+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$248,442
DeedBook 10292, Page 1219

Property Built

Built

Year Built: 2000