Skip to content

26 Hannah Lee RdBarnegat, NJ 08005

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 6, 2021

Property Information

Block174.07
Lot35.13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page97

Building Details

Building Class17
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage2,330
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,000
34%
Improvement Value:$216,400
66%
Total Assessment$328,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,776+2.3%
2024$9,560+3.8%
2023$9,208+0.5%
2022$9,166+1.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$415,000
DeedBook 12891, Page 1773

Property Sale

Sale
$275,320
DeedBook 11050, Page 1215

Property Built

Built

Year Built: 2002