Skip to content

41 Memorial DrBarnegat, NJ 08005

Built 1965

Last Sale Date
Oct 11, 2063

Property Information

Block174.09
Lot18.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page97

Building Details

Building Class16
Description1SF/2AG
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage1,488
Acreage0.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,400
56%
Improvement Value:$88,600
44%
Total Assessment$203,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,543+2.5%
2024$5,409+4.2%
2023$5,192+0.5%
2022$5,166+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2407, Page 408

Property Built

Built

Year Built: 1965