Skip to content

72 Matisse AveBarnegat, NJ 08005

Last Sale Date
Jan 20, 2011

Property Information

Block193
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class---
Description0630
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$8,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$253+2.2%
2024$247+3.8%
2023$238+0.5%
2022$237+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0