Skip to content

219 Eleventh StBarnegat, NJ 08005

Last Sale Date
Jul 21, 1994

Property Information

Block196.01
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,500

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$554+0.4%
1995$552+13.7%
1994$485-7.4%
1993$524+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5186, Page 425