Skip to content

37 Creek View RdBarnegat, NJ 08005

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Dec 4, 1987

Property Information

Block206
Lot34.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class---
DescriptionDOCKS
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$201,500
99%
Improvement Value:$1,200
1%
Total Assessment$202,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,034+2.3%
2024$5,901+3.8%
2023$5,684+0.5%
2022$5,657+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 4620, Page 419