Skip to content

12 Bridge RdBarnegat, NJ 08005

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2003

Property Information

Block206
Lot9.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$130,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,873+2.3%
2024$3,787+3.8%
2023$3,648+0.5%
2022$3,631+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 4394, Page 98