Skip to content

32 Mediterranean CtBarnegat, NJ 08005

Built 1979

Last Sale Date
Jun 12, 2012

Property Information

Block208.09
Lot39.01
QualifierC
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class35
Description1SF
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage816
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
46%
Improvement Value:$52,800
54%
Total Assessment$97,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,662+2.5%
2024$2,597+4.2%
2023$2,492+0.5%
2022$2,480+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 15242, Page 1732

Property Built

Built

Year Built: 1979