Skip to content

29 Center StBarnegat, NJ 08005

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 30, 2025

Property Information

Block258
Lot26.06
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$90,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,694+2.3%
2024$2,634+3.8%
2023$2,538+0.5%
2022$2,526+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 11703, Page 314