Skip to content

Mills LaBarnegat, NJ 08005

Public Property

Last Sale Price
$4,500
Last Sale Date
Jun 15, 1994

Property Information

Block262
Lot18.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page129

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPW
Sq Footage---
Acreage4.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,000

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$375+0.4%
1995$374+13.7%
1994$329-7.4%
1993$355+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook 5185, Page 68

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 3717, Page 700