Skip to content

Harry Pond, On(Block 267 Lot 23.01)Barnegat Twp, NJ

Vacant Land

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Sep 27, 2021

Property Information

Block267
Lot23.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page131

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPW
Sq Footage---
Acreage12.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$36,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,090+2.3%
2024$1,065+3.8%
2023$1,026+0.5%
2022$1,022+1.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 10955, Page 628