Skip to content

6 Warren Grove RdBarnegat, NJ 08005

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 1997

Property Information

Block81
Lot2.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningPF
Sq Footage2,016
Acreage3.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,400
43%
Improvement Value:$190,600
57%
Total Assessment$335,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,973+2.3%
2024$9,752+3.8%
2023$9,393+0.5%
2022$9,350+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999