Skip to content

58 Twilight DriveBarnegat, NJ 08005

Built 2019

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2024

Property Information

Block90.42
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningRLAC
Sq Footage2,736
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,000
26%
Improvement Value:$235,400
74%
Total Assessment$318,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,479+2.3%
2024$9,269+3.8%
2023$8,928+0.5%
2022$8,887+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$549,683

From:

To:

DeedBook 17358, Page 569Recorded1/15/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019