Skip to content

25 Tina WayBarnegat, NJ 08005

Built 2007

Last Sale Price
$419,426
Last Sale Date
Aug 31, 2007

Property Information

Block92.36
Lot8.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class17
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,320
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,000
28%
Improvement Value:$224,100
72%
Total Assessment$310,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,232+2.3%
2024$9,027+3.8%
2023$8,695+0.5%
2022$8,655+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$419,426
DeedBook 13788, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 2007