Skip to content

19 Passage LaBarnegat, NJ 08005

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2015

Property Information

Block93.22
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class17
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningRLAC
Sq Footage2,322
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,000
31%
Improvement Value:$206,900
69%
Total Assessment$299,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,928+2.3%
2024$8,730+3.8%
2023$8,409+0.5%
2022$8,370+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$281,525
DeedBook 11838, Page 361

Property Built

Built

Year Built: 2003