Skip to content

22 Pulaski DrBarnegat, NJ 08005

Built 1994

Last Sale Price
$165,980
Last Sale Date
Jul 29, 1994

Property Information

Block95.13
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page63

Building Details

Building Class17
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,602
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,400
27%
Improvement Value:$211,600
73%
Total Assessment$290,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,633+2.3%
2024$8,442+3.8%
2023$8,132+0.5%
2022$8,094+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$165,980
DeedBook 5187, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 1994