Skip to content

128 Park AvePoint Pleasant Beach, NJ 08742

Built 2015

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2024

Property Information

Block15.01
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBay Head Boro
Tax Map Page1

Building Details

Building Class18
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage3,052
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$588,800
57%
Improvement Value:$444,400
43%
Total Assessment$1,033,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,435+4.0%
2024$10,032+10.6%
2023$9,072+0.2%
2022$9,051+3.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015