Skip to content

122 Bridge AvePoint Pleasant Beach, NJ 08742

Built 1940
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 30, 2005

Property Information

Block19.01
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBay Head Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage5,051
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$646,000
47%
Improvement Value:$723,600
53%
Total Assessment$1,369,600

Built

Year Built: 1940