Skip to content

1 Bridge AvePoint Pleasant Beach, NJ 08742

Last Sale Date
Jul 17, 1995

Property Information

Block64
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBay Head Boro
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$91,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$928+4.0%
2024$892+10.6%
2023$807+0.2%
2022$805+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0