Skip to content

644 Forecastle AveBeachwood, NJ 08722

Last Sale Date
Dec 2, 2024

Property Information

Block1.12
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBeachwood Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRB
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$75,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,928+6.8%
2024$1,806+7.8%
2023$1,675+1.6%
2022$1,648+5.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0