Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
209 Neptune AveBeachwood, NJ 08722
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 12, 2012
Property Information
Block2.36
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBeachwood Boro
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRB
Sq Footage---
Acreage0.18
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$72,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,091 | +6.0% |
| 2024 | $1,974 | +6.8% |
| 2023 | $1,848 | +1.4% |
| 2022 | $1,822 | +4.8% |
Property History
No events match the selected filters.