Skip to content

329 Atlantic City BlvdBeachwood, NJ 08722

Last Sale Date
Dec 2, 2024

Property Information

Block4.26
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBeachwood Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
ZoningB1
Sq Footage2,160
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,000
37%
Improvement Value:$200,300
63%
Total Assessment$320,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,302+6.0%
2024$8,779+6.8%
2023$8,219+1.4%
2022$8,107+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0