Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
83 Forepeak AveBeachwood, NJ 08722
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2009
Property Information
Block4.51
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBeachwood Boro
Tax Map Page1
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRB
Sq Footage---
Acreage0.14
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$15,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $436 | +6.0% |
| 2024 | $411 | +6.8% |
| 2023 | $385 | +1.4% |
| 2022 | $380 | +4.8% |
Property History
No events match the selected filters.