Skip to content

72 Narberth WayToms River, NJ 08757

Built 1991

Owner
---
Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Feb 20, 2026

Property Information

Block10.23
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,356
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
35%
Improvement Value:$112,800
65%
Total Assessment$172,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,916+4.2%
2024$3,759+4.4%
2023$3,602+0.0%
2022$3,602+3.1%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$380,000
Sq Ft1,356DeedBook 20311, Page 1081Recorded3/13/2026

Property Sale

Sale
$355,000
Sq Ft1,356DeedBook 20003, Page 1151Recorded5/7/2025

Property Sale

Sale
$128,500
DeedBook 5659, Page 240

Property Sale

Sale
$113,400
DeedBook 4935, Page 563

Property Built

Built

Year Built: 1991