Skip to content

99 Holly LnBayville, NJ 08721

Built 1986

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 26, 2024

Property Information

Block1022
Lot21.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page136

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings2
ZoningR200
Sq Footage5,389
Acreage2.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$668,800
58%
Improvement Value:$476,600
42%
Total Assessment$1,145,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,616+3.9%
2024$26,573+4.1%
2023$25,531+0.0%
2022$25,531+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,550,000
DeedBook 10615, Page 1786

Property Built

Built

Year Built: 1986