Skip to content

63 Spinnaker CtBayville, NJ 08721

Built 1985

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 14, 2020

Property Information

Block1108.11
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningR60
Sq Footage1,476
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$246,100
64%
Improvement Value:$137,400
36%
Total Assessment$383,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,246+3.9%
2024$8,897+4.1%
2023$8,548+0.0%
2022$8,548+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985