Skip to content

4 Navesink AveBayville, NJ 08721

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 1997

Property Information

Block1118
Lot38
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page165

Building Details

Building Class16
Description1SSCB
Dwellings1
ZoningPPC
Sq Footage720
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,000
81%
Improvement Value:$26,000
19%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,375+3.9%
2024$3,248+4.1%
2023$3,121+0.0%
2022$3,121+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960