Skip to content

7 Harborage AveBayville, NJ 08721

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 28, 2003

Property Information

Block1228
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page185

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningHB
Sq Footage2,565
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,500
36%
Improvement Value:$183,900
64%
Total Assessment$287,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,929+3.9%
2024$6,668+4.1%
2023$6,406+0.0%
2022$6,406+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996