Skip to content

204 Leach CtBayville, NJ 08721

Built 1989

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 2, 2026

Property Information

Block1245.01
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page189

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,688
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$230,000
58%
Improvement Value:$166,300
42%
Total Assessment$396,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,555+3.9%
2024$9,194+4.1%
2023$8,834+0.0%
2022$8,834+2.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$349,000
DeedBook 10232, Page 1566

Property Sale

Sale
$313,078
DeedBook 4806, Page 818

Property Built

Built

Year Built: 1989