Skip to content

182 Serpentine Dr EastBayville, NJ 08721

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2018

Property Information

Block1439
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page211

Building Details

Building Class16.5
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningCR
Sq Footage1,410
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,100
43%
Improvement Value:$104,500
57%
Total Assessment$183,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,427+3.9%
2024$4,260+4.1%
2023$4,092+0.0%
2022$4,092+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 15264, Page 45

Property Built

Built

Year Built: 1975