Skip to content

93 Serpentine Dr EastBayville, NJ 08721

Built 1974

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 16, 2025

Property Information

Block1465
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningCR
Sq Footage838
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,100
68%
Improvement Value:$31,900
32%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,572-1.5%
2024$4,640+6926.0%
2023$66+444.4%
1998$12+5.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$13,300
DeedBook 19088, Page 9Recorded7/5/2022

Property Built

Built

Year Built: 1974