Skip to content

208 Pine DrBayville, NJ 08721

Vacant Land

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
May 23, 2024

Property Information

Block1551
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page216

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR64
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$155,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,744+3.9%
2024$3,603+4.1%
2023$3,462+0.0%
2022$3,462+2.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$340,000
DeedBook 19725, Page 1384Recorded7/3/2024

Property Sale

SaleMulti
$25,000
DeedBook 5366, Page 228