Skip to content

34 Woodland RdBayville, NJ 08721

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2023

Property Information

Block1838.01
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page155

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage1,405
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
47%
Improvement Value:$118,300
53%
Total Assessment$223,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,384+3.9%
2024$5,181+4.1%
2023$4,977+0.0%
2022$4,977+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973