Skip to content

353 Hopedale Dr SeBayville, NJ 08721

Built 2012

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 3, 2008

Property Information

Block257.01
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class16
Description2SF3G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,596
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,300
25%
Improvement Value:$261,400
75%
Total Assessment$350,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,455+3.9%
2024$8,136+4.1%
2023$7,817+0.0%
2022$7,817+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2012