Skip to content

444 Woodhaven Blvd SeBayville, NJ 08721

Built 1995

Last Sale Price
$112,200
Last Sale Date
Apr 27, 1995

Property Information

Block276
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class16
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,266
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,300
41%
Improvement Value:$157,400
59%
Total Assessment$266,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,430+3.9%
2024$6,187+4.1%
2023$5,945+0.0%
2022$5,945+2.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$112,200
DeedBook 5264, Page 878

Property Built

Built

Year Built: 1995