Skip to content

256 Bonaire DrToms River, NJ 08757

Built 1980

Last Sale Price
$176,000
Last Sale Date
Apr 25, 2008

Property Information

Block4.163
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,364
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
24%
Improvement Value:$94,900
76%
Total Assessment$124,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,011+3.9%
2024$2,898+4.1%
2023$2,784+0.0%
2022$2,784+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 14021, Page 1050

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 13821, Page 129

Property Built

Built

Year Built: 1980