Skip to content

6 Maniwaki CtToms River, NJ 08757

Built 1985

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Apr 1, 2022

Property Information

Block4.253
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,440
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
14%
Improvement Value:$180,600
86%
Total Assessment$210,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,078+3.9%
2024$4,886+60.0%
2023$3,054+0.0%
2022$3,054+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000
Sq Ft1,440DeedBook 19052, Page 1312Recorded6/3/2022

Property Sale

Sale
$189,900
DeedBook 11531, Page 1936

Property Sale

Sale
$152,000
DeedBook 10747, Page 824

Property Built

Built

Year Built: 1985