Skip to content

12 Point Blanche CtToms River, NJ 08757

Built 1985

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 14, 2025

Property Information

Block4.272
Lot115
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,664
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
21%
Improvement Value:$109,700
79%
Total Assessment$139,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,118+4.2%
2024$2,991+4.4%
2023$2,864+0.0%
2022$2,864+3.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 11654, Page 1471

Property Built

Built

Year Built: 1985