Skip to content

94 Orlando BlvdToms River, NJ 08757

Built 1985

Last Sale Price
$154,900
Last Sale Date
Oct 31, 2008

Property Information

Block4.272
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,232
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
29%
Improvement Value:$93,500
71%
Total Assessment$131,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,158+3.9%
2024$3,039+13.8%
2023$2,670+0.0%
2022$2,670+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$154,900
DeedBook 14150, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 1985