Skip to content

17 Olstins CtToms River, NJ 08757

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2009

Property Information

Block4.276
Lot37
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page60

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,720
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
21%
Improvement Value:$116,100
79%
Total Assessment$146,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,522+3.9%
2024$3,390+4.1%
2023$3,257+0.0%
2022$3,257+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986