Skip to content

34 Santo Domingo DrToms River, NJ 08757

Built 1988

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Oct 31, 2024

Property Information

Block4.285
Lot96
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page55

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,328
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
28%
Improvement Value:$97,200
72%
Total Assessment$134,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,248+3.9%
2024$3,125+4.1%
2023$3,002+0.0%
2022$3,002+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,328DeedBook 19849, Page 1846Recorded11/15/2024

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 10310, Page 894

Property Sale

Sale
$98,800
DeedBook 4697, Page 364

Property Built

Built

Year Built: 1988