Skip to content

18 Noranda StToms River, NJ 08757

Built 1988

Last Sale Date
May 19, 1988

Property Information

Block4.286
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page55

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,601
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
22%
Improvement Value:$106,300
78%
Total Assessment$136,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,036+4.3%
2024$2,912+4.4%
2023$2,788+0.0%
2022$2,788+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4665, Page 968

Property Built

Built

Year Built: 1988