Skip to content

26 Pulaski BlvdToms River, NJ 08757

Built 1986

Last Sale Price
$158,500
Last Sale Date
May 20, 2004

Property Information

Block4.289
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,364
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
26%
Improvement Value:$86,900
74%
Total Assessment$116,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,818+3.9%
2024$2,712+4.1%
2023$2,606+0.0%
2022$2,606+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$158,500
DeedBook 12090, Page 170

Property Built

Built

Year Built: 1986