Skip to content

366 Wheaton AveBayville, NJ 08721

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 1999

Property Information

Block645
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page129

Building Details

Building Class16
Description1.5SB
Dwellings1
ZoningR125
Sq Footage2,515
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,300
32%
Improvement Value:$215,700
68%
Total Assessment$315,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,595+3.9%
2024$7,308+4.1%
2023$7,021+0.0%
2022$7,021+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983