Skip to content

108 Route 9Bayville, NJ 08721

Built 2023
Commercial

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Nov 16, 2021

Property Information

Block827
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page141

Building Details

Building Class54
Description1ST
Dwellings1
ZoningHB
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,300
89%
Improvement Value:$22,800
11%
Total Assessment$207,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,993+3.9%
2024$4,805+72.4%
2023$2,786-32.2%
2022$4,108+2.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 18789, Page 742Recorded11/23/2021